Tests en beoordelingen

Wild Country - Revo Belay Device - Zekeringsapparaat in de test

Lof vs. kritiek

Gabriel

27.02.2019

Het veiligste zekerapparaat op de markt

Ik heb de Revo nu een paar maanden in gebruik. Het apparaat is het best geschikt bij het voorklimmen. Voor Toprope klimmen zijn andere apparaten beter geschikt.

Bij voorklimzekeren of laten zakken hoeft het apparaat in tegenstelling tot alle andere halfautomaten niet gedeblokkeerd te worden tijdens het uitgeven van touw.

De beveiliging is alleen in de achtergrond aanwezig , de Revo gedraagt zich bij correct gebruik net zo als een ATC/tuber

Echter, als de zekeraar het touw los laat of de klimmer te snel laat zakken grijpt het apparaat in.

Voordelen
Simpel te bedienen
Gemakkelijk
Veilig
Nadelen
Prijs
Gebruik met dik touw
Gebruik
Sportklimmen
Indoorklimmen
VS

Stephan

18.06.2019

Een tuber werkt makkelijker en veiliger!

Vandaag het apparaat geprobeerd in onze klimhal. Het apparaat is zwaar en onhandig. Dikkere touwen passen niet, en tijdens het blocken/laten zakken van de klimmer kost dit veel meer inspanning dan met een normale tuber. Bij een val duurt het (veel te) lang voor het apparaat blokkeert en Vanwege de remmende werking van de Edelrid Ohm is het zeer af te raden om deze 2 apparaten samen te gebruiken omdat de “juiste valsnelheid” niet bereikt wordt en het apparaat niet blokkeert. Tevens zijn de klikkende geluiden niet echt prettig om te horen.

Nadelen
Gevaarlijk
Zwaar

Wat vind je daarvan ?

Het maximale aantal tekens is bereikt.

Oeps, je bent vergeten je vraag te stellen.

Beoordeel het product nog door op de sterren te klikken

Beoordeel het product nog door op de sterren te klikken

Hoe beoordeel je het product?
(Klik op de sterren om te beoordelen)
Foto uploaden

Met de upload bevestig je onze Gebruiksvoorwaarden

Wat vinden andere bergvrienden daarvan:

Martijn
02.03.2020
goed leadklim zekerapparaat

Sinds 3 weken gebruik ik de REVO nu om te zekeren. Hierbij gebruik ik het voor zowel voorklimmen als toprobe zekeren. IN het begin vragen veel klimmers hoe het werkt, omdat het apparaat niet gangbaar bekend is. Het zekeren gaat soepen en de automatische rem werkt perfect (getest in een gecontroleerde opstelling met backupzekeraar).

Enige minpuntje is dat bij toprope er al vaak een touw van de klimhal hangt. Als dit plat is of verdikt door het vele gebruik, dan kan de revo wel eens blijven hangen of op slot springen. Dit geeft een minder prettige ervaring om de klimmer te laten zakken. Het best dus te gebruiken met eigen touw waarvan je zeker weet dat het niet te dik is (<10.3 mm diameter)

  • Voordelen
    Gemakkelijk
    Veelzijdig bruikbaar
    Simpel te bedienen
  • Nadelen
    dikte touw afhankelijk
  • Gebruik
    lead klimmen
    eigen touw
    toprope klimmen

Oeps, je bent vergeten je commentaar