Hanwag - Women's Banks SF Extra LL - Wandelschoenen

Prijs: 248,35 incl. BTW
Kleur kiezen:
Kleur:
De link wordt geopend in een infovak en bevat leveringsinformatie voor bulkgoederen
Levertijd: 3-5 werkdagen
Er zijn alleen hele getallen toegestaan. Corrigeer je invoer.

In een oogopslag

Vibram-zool
Leer
Leather Working Group

Wat vind je daarvan?

Het maximale aantal tekens is bereikt.

Oeps, je bent vergeten je vraag te stellen.

Beoordeel het product nog door op de sterren te klikken

Beoordeel het product nog door op de sterren te klikken

Hoe beoordeel je het product?
(Klik op de sterren om te beoordelen)
Foto uploaden

Met de upload bevestig je onze Gebruiksvoorwaarden

Wat vinden andere bergvrienden daarvan:

Vraag van Toke
10.12.2024
Is dit een GoreTex schoen?

Ik heb deze schoenen in de niet goretex variant en zoek ze waterdicht.

Oeps, je bent je antwoord vergeten

Remy | Klantenservice
10.12.2024 15:43

Hey Toke,

Dit is de volledig lederen variant zonder goretex.

LL staat voor lederen variant. De variant met een hogere mate van waterdichtheid wordt in de titel weergegeven met GTX. De GTX variant vind je hier - https://www.bergfreunde.nl/hanwag-womens-banks-straightfit-extra-gtx-wandelschoenen/

Een stuk achtergrond als het op het goretex membraam (GTX in de titel van een schoen) aankomt. Goretex is niets anders dan een materiaal vergelijkbaar met een teflonlaag in een antiaanbakpan. Dit materiaal - wat in een schoen verwerkt wordt en een hoge mate van waterdichtheid garandeert - wordt microscopisch zover uitgerekt dat het een bepaalde waterdruk van buiten kan weerstaan (lees: waterdruppels / regen) en tegelijkertijd het opgebouwde transpiratievocht van binnen naar buiten - als de luchtvochtigheid buiten lager is dan binnen in de schoen - kan kwijt raken. De balans tussen hoe groot de poriën in het materiaal (lees: de mate waarin het materiaal uitgerekt is) geven de mate van waterdichtheid weer.

"Lekkage" in het Goretex membraam kan optreden zodra het membraam beschadigd raakt. Dit is een onomkeerbaar proces. Éénmaal lek is niet meer repareerbaar. Dan verliest het goretex membraam zijn hoge mate van waterdichtheid. Als er bijvoorbeeld een scherp voorwerp van buiten door het membraam heeft geprikt - een scherpe steen, een doorn, een tak of iets anders scherps of bijvoorbeeld een scherpe teennagel van binnenuit.

Daarnaast nog een belangrijk fenomeen. Als je met een GTX-schoen door het - hoge - natte gras loopt dan kan het zijn dat het vocht via de polstering / binnenvoering in de schoen loopt. De schoen zuigt zich dan als het ware vol met water (als een spons.) Ook dit heeft niets met de mate van waterdichtheid te maken. Om dit proces te beinvloeden zou je bijvoorbeeld overschoenen / gaiters of gamaschen kunnen dragen.

Groetjes,

Remy