Ofwel gaat het hierbij om een ouder model, ofwel zullen we het product niet meer bij de fabrikant nabestellen.
Moed houden, we hebben natuurlijk nog alternatieven voor je klaar staan:
La Sportiva - Trango Alp Evo GTX - Bergschoenen
- Gratis verzending vanaf € 69 (NL) Vind hier de verzendinformatie! Opent in een infovak
- 100 dagen bedenktijd Vind de betalingsinformatie hier! Opent in een infovak
- > 4.000.000 tevreden klanten
- Alle artikelen in voorraad
In een oogopslag
Materiaalgegevens & Kenmerken
- Geschikt voor:
- Heren
- Gebruik:
- hoogalpine tochten
- Categorisatie:
- C - bergschoenen
- Type:
- hoog
- Materiaaltype:
- leer, synthetisch materiaal
- Materiaalopmerking:
- bevat niet uit textiel bestaande delen van dierlijke oorsprong
- Technologie:
- GORE-TEX Performance Comfort
- Membraan:
- ja
- Materiaalkenmerken:
- ademend, waterdicht
- Sluiting:
- vetersluiting met twee zones
- Zool:
- klimzone, Vibram
- Stijgijzercompatibiliteit:
- stijgijzervriendelijk
- Binnenzool:
- met anatomische inlegzolen
- Gewicht:
- 1.450 g
- Referentie maat:
- per paar in gemiddelde maat
- Extra's:
- bescherming tegen stenen, verzoolbaar
- Wettelijke kennisgeving:
-
Kies een maatKies een kleurKies een variant
- Art.nr.:
- 020-0095
Beoordelingsoverzicht
Wat vinden andere bergvrienden daarvan:
Ik heb lang gezocht naar een C-schoen die goed paste en ben erg blij met deze schoenen. Ik heb ze 1/2e maat groter gekocht, maar had ze achteraf misschien nóg 1/2e maat groter kunnen hebben. De zool wordt bij intensief gebruik iets soepeler, maar is stevig genoeg om ook eenvoudige rotsgraatjes te klimmen op stijgijzers. Ook in diepe sneeuw blijven de schoenen lekker warm en droog. Ik ben groot fan van het 3D-flex systeem in de schacht; dat biedt (relatief; het blijft natuurlijk een bergschoen) veel bewegingsvrijheid van de enkel in voor-achterwaartse richting, terwijl de enkel zijwaarts gestabiliseerd wordt.
Wat mij echter ontzettend tegenvalt van deze schoen is hoe abnormaal snel de rubber slijt. Ik heb ca. 7-8 weken gebruikt op lichte Alpine tochten en ze altijd zorgvuldig schoongemaakt en onderhouden. Desondanks zijn de zool en het neusrubber nu al dusdanig beschadigd dat de schoenen (naar oordeel van La Sportiva zelf) verzoold zouden moeten worden! Naar mijn mening zou een A-merk bergschoen van deze prijs toch aanzienlijk langer mee moeten kunnen gaan.
Al met al dus veel plezier gehad van deze schoen, maar wel van héél korte duur.
-
Voordelen
Robuust Goede grip Waterdicht Pasvorm Snelsluiting achter Flexibele schacht -
Nadelen
Krappe toe-box Levensduur Extreme slijtage van de zool -
Gebruik
Trekking Hoogtetours Alpinisme (lichte toeren)
En is het nodig een hele maar groter te bestellen dan mijn la Sportiva trailrunningschoenen?
Hallo Jacky, hier betreft het het herenmodel van de La Sportiva Trango Alp Evo en deze heeft een ietwat ruimere pasvorm van het damesmodel. Mocht jij een wat bredere damesvoet hebben, dan kan de schoen zeker ook het proberen waard zijn. Advies is dan een halve maat boven je trailrunners te bestellen. Uiteindelijk helpt hier enkel uitproberen. Beste groet!
Voor het hooggebergte en dan doel ik op Matterhorn Mont Blanc en mount mc kinley. Ik vind namelijk de de conventionele d schoenen veel te lomp en je loopt er gewoon niet lekker op. Deze schoenen lijken mij c/d en ook zeer geschikt voor ijsklimmenen dus gebruik van stijgijzers.
Klopt dit of raden jullie deze dan af?
Dear Jur
The Trango series from La Sportiva is a typical type C shoe. A lot of guides use these kind of shoes also for alpin tours on higher altitude (like Mt Blanc) but I actually would recommend a type D shoe like the La Sportiva Nepal.
Have a nice day, Daniel
Er zijn nog 17 andere bijdragen!