Exped - Venus II Extreme - 2-persoonstent
- Gratis verzending vanaf € 69 (NL) Vind hier de verzendinformatie! Opent in een infovak
- 100 dagen bedenktijd Vind de betalingsinformatie hier! Opent in een infovak
- > 4.000.000 tevreden klanten
- Alle artikelen in voorraad
In een oogopslag
Materiaalgegevens & Kenmerken
- Gebruik:
- kamperen, trekking
- Constructie:
- koepeltent
- Buitentent:
- 100% polyamide
- Binnentent:
- 100% polyamide
- Bodem:
- 100% polyamide
- Certificeringen:
- OEKO-TEX STANDARD 100
- Materiaalbehandeling:
- siliconencoating aan beide zijden
- Materiaalkenmerken:
- PFC-/PFAS-vrij
- Waterkolom bodem:
- 10.000 mm
- Info buitentent:
- 40D ripstop-nylon
- Info binnentent:
- 30D ripstop-nylon; 20D No-See-Um-muggengaas
- Info bodem:
- 70D taffetas-nylon
- Aantal personen:
- 2
- Jaargetijde:
- 4-seizoenen
- Frame:
- DAC Featherlite NSL 9,6 mm & 10,25 mm TH72M
- Vrijstaand:
- ja
- Aantal ingangen:
- 2
- Aantal vestibules:
- 2
- Afmetingen (buiten):
- 230 x 310 x 122 cm
- Afmetingen (binnen):
- 220 x 130 x 112 (per ingang max. 100 cm extra met vestibule)
- Afmeting verpakking:
- 46 x 14 cm
- Gewicht:
- 3.200 g
- Gewichtsreferentie:
- maximaal gewicht
- Extra's:
- incl. pakzak
- Overige gegevens:
- voorgemonteerde Dyneema-scheerlijnen; 4 vaste afspanpunten; aan de binnenkant liggende stoksleuven
- Wettelijke kennisgeving:
-
Kies een maatKies een kleurKies een variant
- Art.nr.:
- 520-0813
Productbeschrijving
Robuuste trekkingtent voor 2 personen
Uitbundige trektocht of spontane bikepacking-tour: de Venus II Extreme 2-persoonstent van Exped kan het hele jaar door worden gebruikt en overtuigt daarbij door zijn hoge stabiliteit en weerbestendige design. Deze stevige tent beschikt aan elke zijde over een eigen ingang, inclusief een voorruimte. Zo kunnen twee personen gemakkelijk de tent in- en uitlopen, zonder telkens over de ander heen te hoeven stappen. Met steile zijwanden en een binnenhoogte van 112 cm zit je juist ook met z’n tweeën zeer comfortabel in de Exped-tent.
Weerbestendige tent met hoogwaardig aluminium frame
Voor de Venus II Extreme tent maakt Exped gebruik van 40D ripstop nylon met een siliconencoating aan beide zijden. Exped combineert het 30D ripstop-nylon van de binnentent met 20D No-See-Um muskietengaas en zorgt zo voor een goede ventilatie en betrouwbare bescherming tegen stekende insecten. De 70D taffeta-nylon tentbodem is bijzonder robuust en is bestand tegen een waterkolom van 10.000 mm. Voor erg rotsachtige ondergronden bij het kamperen wordt bovendien een apart verkrijgbare grondzeil voor de Venus II-tent aanbevolen.
De windstabiele en weerbestendige constructie wordt gedragen door een DAC Featherlite NSL TH72M frame met een diameter van 9,6 mm en 10,25 mm. Zo komt de trekkingtent uit op een totaalgewicht van slechts 3,2 kg en kan deze worden ingepakt tot een formaat van 46 x 14 cm. Zo kan de 2-persoonstent uitstekend aan een trekkingrugzak of een bagagedrager worden bevestigd en vervoerd. De Exped-tent biedt wandelaars en fietsers een slaapoppervlak van het formaat 220 x 130 cm. Aan elke zijde zit een voortent van elk één meter. Zo kunnen bagage en schoenen optimaal worden opgeborgen.
Het belangrijkste op een rij:
- Robuuste 4-season tent voor 2 personen
- Uitermate geschikt voor trektochten en bikepacking
- ingang aan beide zijden en 2 voortenten
- Robuust aluminium frame van DAC
Vraag onze experts
Bergvriend Max
Beoordelingsoverzicht
Wat vinden andere bergvrienden daarvan:
Hallo kunnen jullie bevestigen dat de waterkolom van de tent 3000mm is (bodem 10.000)? Alvast bedankt. Op andere sites lees ik 1500mm maar ik denk dat ze dan de UL bedoelen
-
Voordelen
Ruim Waterdicht Muggengaas Goed op te bergen Simpel op te bouwen -
Nadelen
Lastig -
Gebruik
Trekking Camping Allround Reizen Expeditie
93% vinden de beoordelingen
van Lars nuttig
-
Voordelen
Veel plaats in de hoogte Muggengaas Prijs / kwaliteit Stormbestendig Waterdicht Goed op te bergen Goed los te maken Gemakkelijk Ruim -
Gebruik
Reizen Camping Expeditie Allround Beginner Trekking Ultralicht
Hey Bart,
Voor de Exped Venus II Extreme gelden volgens de officiële specificaties van EXPED de volgende waterkolommen:
- Buitentent (flysheet): 3.000 mm
- Tentbodem: 10.000 mm
Dit staat expliciet vermeld door EXPED zelf, inclusief materiaalspecificaties and coatings:
- Fly: 40D ripstop nylon, dubbelzijdig siliconen gecoat – 3.000 mm waterkolom
- Bodem: 70D taffeta nylon, PU‑gecoat en volledig getapete naden – 10.000 mm waterkolom.
Waar komt die 1.500 mm‑waarde dan vandaan? Je vermoeden is helemaal juist:
De 1.500 mm waar je andere sites over leest, slaat op de Venus II UL (de lichtere 3‑seizoensvariant), niet op de Extreme. De UL‑versie gebruikt dunnere materialen en is ontwikkeld voor gewichtsbesparing in mildere omstandigheden, waardoor sommige verkooppunten lagere (of verouderde) waarden communiceren.
Wat betekent dit voor jou in de praktijk?
Voordelen van 3.000 / 10.000 mm
- Betrouwbaar bij langdurige regen, sneeuw en natte ondergrond
- Bodem bestand tegen puntbelasting (knielen, luchtbed, nat gras)
- Ruime veiligheidsmarge voor tochten in wisselende of ruige omstandigheden
Waarom EXPED hier bewust voor kiest
EXPED positioneert de Venus II Extreme als een all‑season / expedition‑tunnelkoepel. In plaats van extreem dunne stoffen gebruiken ze:
- sterkere garens (40D / 70D)
- hoogwaardige coatings
- volledig getapete naden
Dat levert iets meer gewicht op, maar ook meer betrouwbaarheid en levensduur — precies wat je zoekt als je niet alleen bij mooi weer op pad wilt.
Groetjes,
Remy